اسباب بازی و سرگرمی

فرش بازی برای چه سنی مناسب است؟

فرش بازی برای چه سنی مناسب است؟

در این مقاله قصد داریم برای شما روشن سازیم که فرش بازی برای چه سنی مناسب است؟ کودکان با خلقیات و علایق گوناگون اسباب‌بازی‌های مختلفی را نیز دوست دارند و می‌پسندند. بعضی از آن‌ها تمایل خاصی به وسایل بازی پزشکی، ماشین‌ها، وسایل آشپزی و… دارند که هرکدام از این علایق نشانه‌های کوچکی از آینده کودکان است. در این مقاله می‌خواهیم در مورد یکی از خلاقانه‌ترین و منحصر‌به‌فردترین وسایل بازی در دنیای کودکانه صحبت کنیم که برای هر کودکی با هر سن و سلیقه‌ای مفید و جذاب است.

پلی مت  یا فرش بازی وسیله مفید و قابل‌حملی است که در هر مکانی فرزند شما می‌تواند با آن بازی کرده و خود را سرگرم کند. برخلاف وسایل بازی مختلف که استفاده کمی دارند و تنها می‌توان در محدوده خاصی از آن‌ها استفاده کرد، فرش بازی هیچ محدودیتی ندارد و با هر روش و  ایده‌ای که فرزند شما داشته باشد می‌تواند با آن بازی کند. که این موضوع خودش نکته مهمی در روانشناسی کودک است. ترمه کیدز با بکارگیری خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌ها و با ایجاد طرح های خاص، روح هنری خود را در تمام نقش‌های این فرش‌ها بکار برده است تا با تولید بهترین محصولات گام مفیدی در ساختن آینده کودکان برداشته باشد.

در دیگر مقاله‌ها در مورد اهداف ساخت، کیفیت، فواید و دیگر موضوعات مربوط به فرش بازی بحث کردیم و تمام نکات مربوطه را گفتیم. این مقاله‌ها را می‌توانید در وبلاگ ترمه کیدز مطالعه کنید. اما در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که فرش بازی برای چه سنی مناسب است؟

TermehKids 28 1024x576 - فرش بازی برای چه سنی مناسب است؟

فرش بازی برای هر رده سنی مناسب است

خبر خوب این است که فرش بازی برای تمامی کودکان در هر رده سنی مناسب و جذاب است و هر کودکی از نوزادان تازه متولد شده تا بچه‌های دبستانی و یا نوجوانان می‌توانند از این وسیله بازی خلاقانه استفاده مفید داشته باشند.

اما در این قسمت باید بگوییم که نوزادان بین سه تا شش ماهه آن را بیشتر دوست دارند. چرا که در این مرحله، کودک شما در حال ایجاد هماهنگی دست و چشم است و می‌خواهد با دیدن اشیای جدید، با دنیای جدید آشنا شود. پس برای این سن ما وسیله‌ای را فراهم کردیم که به تعادل حواس کودک شما کمک کند و آن‌ها را تقویت نماید، اما برای کودکانی که بیشتر از ۶ ماه سن دارند نیز این وسیله بازی بسیار سرگرم‌کننده و جذاب خواهد بود. زیرا می‌تواند هرلحظه از کودکی آن‌ها را در بربگیرد و خاطره خوشی برای آن‌ها به‌جا بگذارد.

TermehKids 29 1024x576 - فرش بازی برای چه سنی مناسب است؟

آیا فرش بازی برای نوجوانان هم مفید است؟

نوجوانانی هستند که علاقه زیادی به فضانوردی، بازی‌های پلیسی و یا … دارند. فرش بازی به این خاطر برای این کودکان مناسب است که می‌تواند هر لحظه در اتاق آن‌ها و یا در مسافرت و گردش همراه آن‌ها باشد و نه‌تنها آن‌ها را سرگرم کند بلکه انگیزه و اشتیاقی برای ادامه دادن راه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *