خجالت و کم‌رویی کودکان را با فرش بازی رفع کنید

خجالت و کم‌رویی کودکان

خجالت و کم‌رویی کودکان عیب نیست بلکه یک مشکل است که باید حل شود و اتفاقا راهکارهای ساده‌ای هم دارد. کم‌رویی مشکلی است که بسیاری از والدین را نگران کرده است و آن‌ها نمی‌دانند از چه راهی باید وارد شوند تا کم‌رویی کودک خود را درمان کنند و او را وارد اجتماع و مردم کنند. خجالت و کم‌رویی کودکان با قرارگیری آن‌ها در جامعه و موقعیت‌های گوناگون رابطه عکس دارد. یعنی هرچه بیشتر فرزندتان را به محیط‌های گوناگون ببرید و با افراد بیشتری آشنا کنید خجالتش کم و کم‌تر می‌شود تا جایی که ممکن است مشاهده کنید خودش بدون اصرار شما با همه صحبت می‌کند و شیرین‌زبانی‌های زیادی را به همه نشان می‌دهد. پس نگران این قضیه نباشید. تنها راهکارهای گوناگون را بکار ببرید و اجتماعی شدن فرزندتان را مشاهده کنید.

خجالت و کم‌رویی کودکان

خجالت و کم‌رویی کودکان چطور برطرف می‌شود؟

صحبت با افراد گوناگون، قرار گرفتن در جامعه و حتی سلام و احوال‌پرسی روزمره با افراد مختلف باعث افزایش اعتمادبه‌نفس کودکتان می‌شود که خجالت او را هم به‌مرور زمان برطرف خواهد کرد. بسیاری از افرادی که اکنون در پست‌ها و موقعیت‌های مهمی قرار دارند روزی خجالتی بوده‌اند و حتی نمی‌توانستند به‌سادگی سلام و احوال‌پرسی کنند. شما هم با به‌کارگیری روش مناسب و بدون زور و پرخاشگری می‌توانید اعتمادبه‌نفس را به کودک خود هدیه دهید.

خجالت و کم‌رویی کودکان

فرش بازی چطور باعث اجتماعی شدن کودکان می‌شود؟

همان‌طور که گفتیم قرار گرفتن در جامعه و مشاغل گوناگون، ایجاد شخصیت‌های ذهنی و صحبت با آن‌ها به مرور زمان کودکان را اجتماعی می‌کند. ولی خب قاعدتا کودکان نمی‌توانند در این مشاغل قرار بگیرند و یا این موقعیت‌ها را تجربه کنند. ایده ترمه کیدز در تولید فرش‌های بازی با طرح‌های گوناگون این است که کودکان بتوانند علاوه بر آشنایی با مشاغل مختلف، موقعیت‌ها را هم درک کند و خود را در آن‌ها قرار دهند. این‌گونه که آن‌ها در بازی با خودشان با شخصیت‌های ذهنی خود صحبت کنند و آن‌ها را مورد بحث و خطاب قرار دهند. با این کار کم‌کم یاد می‌گیرند که در هر موقعیتی و با هرکسی چگونه برخورد کنند، از خود دفاع کنند و حتی به‌مرورزمان از حق بقیه نیز دفاع کنند.

برای مثال فرش بازی با طرح شهر که در سایت موجود است تجربه هیجان‌انگیز رانندگی و یا حتی بازی دزد و پلیس را در یک مکان کوچک برای فرزند شما فراهم می‌کند که به‌احتمال‌زیاد او نمی‌تواند این امکان را در شهر و محیط واقعی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *