آموزش و یادگیری

آموزش فصل‌ها به کودکان چگونه باید باشد؟

آموزش فصل‌ها به کودکان چگونه باید باشد؟

همه‌ی فصل‌ها زیبا هستند و آموزش فصل‌ها  به کودکان یکی از مسائلی که والدین باید به موقع به کودکان خود آموزش دهند. آموزش فصل‌ها اولین قدم برای آگاهی دادن به کودکان در مورد شرایط زمانی می‌باشد. آموزش این مورد به کودکان به طور معمول از سن ۴ یا ۵ سالگی باید شروع کرد. اما برخی از روانشناسان و متخصصان کودکان می‌گویند ۲ سالگی بهترین سن می‌باشد اما باید بدانید که کودکان در سن ۴ یا ۵ سالگی اولین تغییرات آب و هوایی را حس می‌کنند پس می‌توان نتیجه گرفت، بهترین سن برای آموزش فصل‌ها به کودکان ۴ الی ۵ سالگی می‌باشد.

والدین دوست دارند این امر را به بهترین و راحت‌ترین راه ممکن مسائل را به کودکان خود آموزش دهند. همانطور که می‌دانید در ابتدای راه ذهن کودکان باز و پذیرای هر آنچه که والدین به آن‌ها می‌گویند، می‌باشند. در این مقاله ترمه‌ کیدز سعی کرده‌است تا راه‌هایی را در این باره در اختیار والدین قرار دهد و شما را در این مسیر همراهی کند:

4 season 1024x576 - آموزش فصل‌ها به کودکان چگونه باید باشد؟

شعر بهترین راه برای آموزش فصل‌ها به کودکان می‌باشد؟

برخی بر این باور هستند که بهترین راه برای یاد دادن فصل‌ها به کودکان خواندن شعر برای آن‌هاست. توصیه می‌شود در هنگام شعر خواندن از حرکات دست و بدن استفاده کنید چرا که جنبه‌ی سرگرمی این کار را افزایش می‌دهد. اما اینکار شاید اوایل برای کودکان جذاب باشد و بتواند آن‌ها را سرگرم کند اما پس از مدتی شعر خواندن درباره‌ی فصل‌ها برایشان کسل کننده می‌شود.

2 season 1024x576 - آموزش فصل‌ها به کودکان چگونه باید باشد؟

کار دستی راه دیگر آموزش فصل‌ها به کودکان!

در ابتدا سعی کنید در یک تیم و به همراه کودک خود کار دستی در فصل را درست کنید اما اجازه دهید  بیشتر کارها را کودکتان انجام دهد. به عنوان مثال می‌توانید برای فصل زمستان با استفاده از کمی پنبه آدم برفی درست کنید. همزمان با درست کردن کار دستی می‌توانید علت نام گذاری فصل‌ها و یا داستان‌هایی را درباره‌ی فصل مورد نظر برای کودکان خود تعریف کنید.

به عنوان مثال می‌توانید علت نام گذاری فصل‌ها را برای آن‌ها بگویید، مثلا معنای کلمه‌ی تابستان، تاب و تحمل گرما می‌باشد به همین علت نام فصل گرما را تابستان گذاشته‌اند. با این کار به کودک خود کمک می‌کنید تا شرایط آن فصل را بهتر، دقیق‌تر و راحت‌تر درک کند.

3 season 1024x576 - آموزش فصل‌ها به کودکان چگونه باید باشد؟

تصاویر را فراموش نکنید!

یادگیری کودکان نوپا بیشتر از طریق دیدن صورت می‌گیرد در نتیجه در هر زمینه‌ای برای یادگیری کودکان خود سعی کنید از تصاویر نیز کمک بگیرید. به طور کلی تصاویر و داستان سرایی برای تصاویر بسیار به افزایش خلاقیت در کودکان کمک می‌کند. برخی از والدین بر این باور هستند که کودکان چندان به اطراف خود دقت ندارند و اتاق آن‌ها را کاملا ساده طراحی می‌کنند.

اما باید بدانید کودکان بیشتر از بزرگسالان در مورد اطراف خود کنجکاوی می‌کنند. به عنوان مثال سادگی دیوار‌های کودکان برای برانگیختن کنجکاویشان در مورد فصل‌ها می‌توانید از دیوار‌ پوش‌های ترمه کیدز بهره بگیرید. به عنوان مثال برای فصل تابستان می‌توانید از دیوار پوش طرح تابستان استفاده کنید. دیوار پوش‌های ترمه از علاوه بر تنوعی که دارند، بسیار با کیفیت و دارای قیمت مناسب می‌باشند.

سعی کنید هر فصل را  در وقت خودش برای کودکان خود توضیح دهید که بتوانند به خوبی مسائلی که به آن‌ها آموزش داده اید. در نهایت همانطور که می‌دانید بیشتر یادگیری کودکان از طریق بازی کردن و کنجکاوی کردن در مسائل می‌باشد. وظیفه‌ی شما به عنوان والدین این است که شرایط را برای کودکان خود فراهم کنید تا آن‌ها بتوانند در بستری امن رشد کنند و یاد بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *