تغذیه،خواب و سلامت

درمان سرماخوردگی کودکان در خانه چگونه می‌باشد؟

چگونه سرماخوردگی کودک خود را با درمان‌های خانگی درمان کنیم؟

درمان سرماخوردگی کودکان در خانه می‌تواند بسیار به حال عمومی کودکان در هنگام بیماری کمک کند. به طور کلی کودکان و نوزادان زیاد سرما می‌خورند. بیش از ۲۰۰ ویروس وجود دارد که سبب می‌شوند تا کودکان شما از سرفه  وعطسه شکایت کنند. این اتفاق بخشی از زندگی کودکان می‌باشد. برخی از مادران به محض اینکه کودکشان از گلو درد و یا سرفه شکایت می‌کند بدون نسخه‌ی پزشک شروع به درمان کودک خود می‌کنند.

پزشکان همیشه به مادران این هشدار را می‌دهند که حتما دارویی را که با نسخه‌ی پزشک می‌باشد، به کودک خود بدهند. برخی از داروها زمانی که زیاد و بدون تجویز پزشک استفاده شوند ایمنی بدن کودک را به خطر می‌اندازند. پس در نتیجه پس از تشخیص پزشک و مطلع شدن از نوع و شدت بیماری فرزندتان، برای سریع‌تر شدن روند بهبود او از درمان‌های خانگی نیز کمک بگیرید. این دسته از درمان‌ها اگرچه طول درمان که اصولا ۱۰ روزه است را کاهش نمی‌دهند اما حال عمومی کودک را بهبود می‌دهند.

ترمه کیدز در این مقاله سعی کرده است برخی از این درمان‌ها را به شما معرفی کند:

استراحت، درمانی موثر و راحت

استراحت، درمانی موثر و راحت

این درمان برای تمامی سنین توصیه می‌شود. خواب خوب و مناسب بسیار به حفظ سلامت کمک می‌کند پس در نتیجه دارویی موثر برای روند بهبود بیماری کودک خواهد بود. پزشکان و متخصصان کودک می‌گویند در خواب ترکیباتی در بدن آزاد می‌شود که در تقویت سیستم دفاعی بدن بسیار موثر است.

استراحت برای کودک تنها به معنای خوابیدن نیست. در برخی از موارد کودک به علت داشتن استرس مریض شده‌است. در این هنگام والدین با دادن حس آرامش و وقت گذراندن با کودک  و به عبارتی ساده‌تر توجه کردن به او می‌توانند حال کودک را به شدت بهبود دهند.

نوشیدن مایعات، درمان سرماخوردگی کودکان در خانه!

نوشیدن مایعات، درمان سرماخوردگی کودکان در خانه!

نوشیدن مایعات زیاد از کم آبی بدن کودک جلوگیری می‌کند و همچنین سبب می‌شود تا ترشحات بینی کودک رقیق کنند و در نتیجه بیرون بریزند. برای کودکان زیر ۶ ماه تنها از شیر مادر و یا شیر خشک استفاده کنید. کودکان در سنین زیر ۶ ماه به آب نیاز ندارند و حتی آب نیز امکان دارد برایشان مضر باشد. برای کودکان زیر ۱۲ ماه توصیه می‌شود که مادران تعداد دفعات شیر دادن به کودک خود را افزایش دهند.

با قطره و پوآر بینی از راه تنفسی کودکتان مراقبت کنید!

با قطره و پوآر بینی از راه تنفسی کودکتان مراقبت کنید!

بچه‌ها کوچک‌تر از آن هستند که توانایی داشته باشند، بینی خود را تمیز کنند. در نتیجه این کار بر عهده‌ي پدر و مادر است و بهترین راه برای آنکه بتوانید بینی کودک خود را تمیز کنید این است که با استفاده از قطره‌ی بینی و یا پو‌آر بینی، بینی کودک خود را تمیز کنید. مناسب‌ترین زمان برای استفاده از پوآر بینی ۱۵ دقیقه قبل از غذا دادن به کودک می‌باشد. در استفاده از این مواد اعتدال را رعایت کنید چرا که استفاده‌ی بیش از حد این مواد می‌تواند خطر ساز باشد. به عنوان مثال بیشتر از ۲ بار در روز از مکش برای تمیز کردن بینی کودکتان استفاده نکنید چرا که ممکن بینی او بیشتر تحریک شود و یا بیشتر از ۴ بار در روز از قطره استفاده نکنید، استفاده‌ی زیاد از قطره سبب می‌شود تا بینی کودک خشک شود و کار شما را سخت‌تر کند.

درمان سرماخوردگی کودکان در خانه با حمام بخار و بخور!

درمان سرماخوردگی کودکان در خانه با حمام بخار و بخور!

تنفس در هوای مرطوب بسیار سینوزیت‌های کودکان را آرام می‌کند و همچنین انجام این کار به شل شدن مخاط موجود در مجاری بینی کمک می‌کند. به طور کلی حمام آب گرم این مزیت را دارد که برای کودکان بسیار آرامش‌بخش است. در هنگام بیماری کودک، او را به حمام ببرید و اجازه دهید هر چه می‌خواهد زیر نظارت شما بازی کند. این کار به شدتی موثر است که پزشکان می‌گویند اگر وقت مناسبی برای حمام کردن نمی‌باشد، در حمام، آب داغ را باز بگذارید و با کودک خود چند دقیقه در فضای حمام بنشینید.

شما پدر و مادرها چقدر از درمان‌های خانگی برای درمان کودک خود استفاده می‌کنید؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.